KONST / Litografier / Färglitografi 14039493
nr 1403 9493
Albert Johansson
(1926-1998), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 199/260, daterad -76. Motivet: 37x50, yttermått inklusive ram: 46x58 cm
Kondition: glas med spricka
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 juni 2021
kl 18:24:19
100 kr
250 kr
Albert Johansson
Läs mer om Albert Johansson